DESIGN THINKING

O szkoleniu

Metoda Design Thinking, która miała swoje początki w biznesie, coraz śmielej wkracza do obszaru edukacji. Istotą metody jest projektowe podejście do rozwiązywania różnych problemów lub kreowania nowych rozwiązań w celu zaspokojenia określonej potrzeby. Metoda składa się z kilku etapów i kładzie nacisk na testowanie i ulepszanie projektowanych rozwiązań.  Takie podejście doskonale sprawdza się w edukacji. Dzięki zajęciom z wykorzystaniem metody nauczyciele, uczniowie i studenci mogą nie tylko rozwiązywać określone problemy, czy kreować określone rozwiązania, ale również nabyć lub rozwinąć wiele nowych, miękkich kompetencji jak np. praca w zróżnicowanych grupach.

Dla kogo?

Każdy nauczyciel, wykładowca, edukator może wziąć w nim udział bez wychodzenia z domu. Warunek to posiadanie dostępu do komputera i Internetu.

Podczas szkolenia praktycznie uczymy:

Czym jest DT oraz jak prowadzić zajęcia i procesy metodą DT

Poznasz narzędzia, które pozwolą sprawnie przeprowadzić każdy etap metody DT

Praktyczne poznasz metodę poprzez możliwość przeprowadzania ćwiczeń, moderowania i wykorzystania narzędzi w pracy z grupą

Informacje organizacyjne

  • Każde szkolenie przygotowujemy w oparciu o realne potrzeby, Dlatego zapraszamy do konsultacji, które pozwolą nam przygotować rozwiązanie szyte na miarę. Standardowe szkolenie trwa 16h / 2 dni szkoleniowe.
  • Szkolenie realizujemy w siedzibie klienta, w ustalonych dniach i godzinach lub w formule online na platformie do prowadzenia dynamicznych szkoleń zdalnych.
  • W ramach szkolenia zapewniamy, przeprowadzanie szkolenia, komplet materiałów szkoleniowych oraz imienny certyfikat.
  • Wymagania: dostęp do komputera i Internetu.

Dlaczego my?

dr Dominika Hofman-Kozłowska

Trener w obszarze innowacyjnej edukacji, superwizor W obszarze naukowym podejmuje refleksję nad przyszłością i rozwojem edukacji integralnej, personalistycznej i demokratycznej. Jej życie kręci się wokół edukacji. Z fascynacją zgłębia tajniki edukacji alternatywnej.
W obszarze aktywności zawodowej kieruje Centrum Dydaktyki w Uniwersytecie Otwartym UŚ. Dodatkowo prowadzi szkolenia, głównie dla nauczycieli szkolnych, akademickich i edukatorów.

mgr Agnieszka Deja

Opiekun merytoryczny w obszarze rozwoju osobistego i biznesu Akredytowany trener poprzez Międzynarodową Federację Coachingu (PCC ICF – Professional Certified Coach International Coach Federation); członek ICF Global, członek Zarządu ICF Polska, wykładowca akademicki, Social Skills Trainer, moderator Design Thinking. Mentorka wspierająca zespół trenerów Instytutu w obszarach coachingu, facylitacji, mediacji i analizy transakcyjnej. Ekspert w obszarze Design Thinking.