Program FLIP BLENDED

Zapraszamy na szkolenie z metodologii Flip Blended. Jest to połączenie nauczania w klasie oraz  nauczania online. Podczas szkolenia pokażemy jak tworzyć treści online używając najnowszych narzędzi oraz jak facylitować czas zajęć w klasie wyłącznie do działań praktycznych, takich jak quizy, praca w zespołach, projekty, rozwiązywanie problemów, dyskusje i debaty. Dzięki podejściu Flip Blended zwiększycie Państwo zaangażowanie studentów/uczniów oraz pozwolicie na głębsze poznawanie tematów. Dodatkowym rezultatem będzie zmniejszony nakład pracy w domu, zarówno i uczniów jak i kadry nauczającej

Szkolenie jest organizowane we ścisłej współpracy z British Columbia Institute of Technology, jednostkę, która jako pierwsza wdrożyła wszystkie swoje programy w metodologii Flip Blended

Dla kogo?

Każdy nauczyciel, wykładowca, edukator może wziąć w nim udział bez wychodzenia z domu. Warunek to posiadanie dostępu do komputera i Internetu.

Program

Dzień Pierwszy Szkolenia

BOPPPS – technikę planowania efektywnych lekcji; co to jest Flip Blended i rodzaje zastosowań; jak tworzyć lekcję Flip Blended; jak zaplanować ewaluację i weryfikację wiedzy w trybie online; uczenie ze wzmacnianiem

Dzień Drugi Szkolenia

Jak tworzyć materiały online; narzędzia do nagrywania filmów i facylitacji dyskusji online; jak skrócić nakład pracy, a zwiększyć efektywność; praca w zespołach a praca w grupach – różnice

Dzień Trzeci, Czwarty i Piąty Szkolenia

Mini lekcje w praktyce oraz ćwiczenia na podstawie różnych use case’ów

Informacje organizacyjne

  • Każde szkolenie przygotowujemy w oparciu o realne potrzeby, Dlatego zapraszamy do konsultacji, które pozwolą nam przygotować rozwiązanie szyte na miarę
  • Szkolenie realizujemy w siedzibie klienta, w ustalonych dniach i godzinach lub w formule online na platformie do prowadzenia dynamicznych szkoleń zdalnych.
  • Szkolenie kończy się otrzymaniem certyfikatu Flip Blended Certified Instructor
  • Wymagania: dostęp do komputera i Internetu

dr inż. Michał Aibin

Opiekun merytoryczny kompetencji cyfrowych i informatyki Założyciel Instytutu Innowacyjnej Edukacji, współwłaściciel firmy CodeRunner. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, obecnie Profesor w British Columbia Institute of Technology w Vancouver w Kanadzie. Prywatnie pasjonat jeździectwa.
Mentor wspierający zespół trenerów w obszarach ogólnej edukacji IT, programowania w językach Java, C++, R, baz danych oraz Javascript, a także zarządzania projektami w biznesie.

dr Tatiana Shvets

Trener szkoleń w obszarze blended learningu. Ekspert i trener w programie organizacji edukacyjnej Teach For Ukraine przy wsparciu World Bank.
Koordynator licznych badań. Trener dla dorosłych (certyfikat DVV), autorka wielu publikacji, stypendystka grantu mobilności House of Europe.

Certyfikacja flip-blended

Rekomendacje

Z Instytutem współpracuję w ramach programów z obszaru IT. To profesjonaliści, którzy wiedzą jak uczyć żeby nauczyć. Polecam współpracę!

Tomek Studio Kreatywności

Z Instytutem przeszłam cykl szkoleń podnoszących moje kompetencje z obszaru IT. Szczerze polecam. Materiał nie był łatwy, ale kompetentny prowadzący oraz jego poczucie humoru sprawiły, że office nie ma dla mnie tajemnic. Nawet ten zaawansowany!

Magda Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

Zaufali nam