SZKOLENIE FLIP BLENDED LEARNING

Poznaj metodę FBL, opanuj umiejętności i wykorzystaj technologię aby stworzyć nową, atrakcyjną  przestrzeń do wspólnej nauki. Przestrzeń, w której jest mniej nauczania a więcej uczenia się. Przestrzeń, w której to uczniowie czy studenci pracują a ty zarządzasz I wspierasz proces nauki. Przestrzeń, w której to uczniowie czy studenci biorą odpowiedzialność za swoją wiedzę i osiągają dzięki temu konkretne rezultaty.

UDZIAŁ W SZKOLENIU POZWOLI CI POZYSKAĆ WIEDZĘ I NABYĆ KONKRETNE UMIEJĘTNOŚCI, KTÓRE POMOGĄ CI:

 • Zmienić podejście do nauczania, 
 • przeformatować  zajęcia i lekcje w taki sposób, aby uczniowie czy studenci aktywnie w niej uczestniczyli a nie pasywnie słuchali
 • wykorzystać najnowsze  technologie i metody (w tym sztuczną inteligencję) aby skuteczniej przekazywać  i weryfikować wiedzę
 • wykorzystać najnowsze  narzędzia cyfrowe aby ułatwić sobie pracę oraz spowodować, że lekcje czy zajęcia będą bardzie atrakcyjne. DLACZEGO STWORZYLIŚMY I Z TAKĄ PASJĄ WDRAŻAMY PROGRAM FBL?

Od wielu lat pracujemy z Uczelniami i szkołami w Polsce, dzieląc się naszą wiedzą i umiejętnościami  poprzez prowadzenie szkoleń dla kadry dydaktycznej oraz naukowo-dydaktycznej. Wielokrotnie, podczas szkoleń słyszeliśmy od uczestników, jak wielkim problemem jest małe zaangażowanie uczniów czy studentów w pracę na zajęciach, jak wielki wysiłek wkładają nauczyciele czy wykładowcy w przygotowanie zajęć i ich prowadzenie, a efekty nie zawsze są na zadowalającym poziomie, przez co coraz częściej czują się zmęczeni, zniechęceni, wypaleni. 

Po doświadczeniach pandemii zdaliśmy sobie sprawę, jak wiele metod i narzędzi istnieje, które z powodzeniem można wykorzystać do skuteczniejszego nauczania i uczenia się, a które w tradycyjnym modelu prowadzenia zajęć były niezagospodarowane. 

Gromadząc nasza widzę, doświadczenie naszej kadry trenerskiej oraz dobre praktyki naszych partnerów wybraliśmy to co jest sprawdzone i skuteczne. Sięgnęliśmy do prekursorów metody FBL, kanadyjskiej uczelni  BCIT, dostosowaliśmy program do naszych, polskich realiów  i teraz z pasją  dzielimy się programem i wdrażamy go w polskich szkołach i uczelniach. 

Program FBL NA AWF W WARSZAWIE - przeczytaj rekomendacje przykładowego wdrożenia FBL na uczelni wyższej.

Jako IIE specjalizujemy się w programach dedykowanych dla uczelni i instrukcji, a szkolenia otwarte to jedyna okazja by wziąć udział w programie zarezerwowanym dla większych organizacji.

DLA KOGO JEST PROGRAM FBL

 • nauczycieli
 • wykładowców akademickich
 • edukatorów
 • trenerów i szkoleniowców 

CZY SZKOLENIE FBL JEST DLA CIEBIE?

 • Jeżeli jako nauczyciel lub wykładowca zdarza Ci się wkładać w pracę podczas zajęć czy lekcji  więcej wysiłku niż Twoi uczniowie lub studenci,
 • Jeżeli bierzesz na siebie większą odpowiedzialność za przyswojenie wiedzy niż Twoi  uczniowie lub studenci,
 • Jeżeli podczas zajęć lub lekcji jesteś bardziej zaangażowany niż Twoi uczniowie lub studenci,

Jeśli Twoja motywacja do pracy czasem spada, przychodzi zniechęcenie i wypalenie  to szkolenie FBL JEST DLA CIEBIE.

PROGRAM FBL - KOMPLEKSOWA ODPOWEDŹ NA WSPÓLCZESNE PROBLEMY EDUKACJI

Podczas szkolenia w praktyce poczujesz siłę i skuteczność metody FBL wcielając się w role zachwyconego zajęciami ucznia czy studenta, przechodząc do roli skutecznego nauczyciela czy wykładowcy FBL.

Na szkoleniu będziesz w pełni zaopiekowany. Przejdziesz drogę/ grafika robocza/ :

ZMIANA

Zmiana jest stałą częścią rozwoju. Ale sama zmiana się zmieniła,  przyśpieszyła i staje się nieobliczalna. W tym nowym świecie na nowo potrzeba określić ramy edukacji – tego co i jak robimy na uczelniach i w szkołach. Wypracować zwinny model dla uczelni i szkoły podnoszący rezyliencję na zmiany cywilizacyjne.

DZIAŁAMY NA 3 POZIOMACH ODPOWIADAJĄC NA KONKRETNE PROBLEMY NAUCZYCIELA CZY WYKŁADOWCY

METODOLOGIA

Nauczymy Cię sprawdzonej metodologii BOPPPS, która sprawi, że Twoje zajęcia będą angażujące i skuteczne, a uczniowie czy studenci nie będą mogli się ich doczekać. Sam będziesz pracował mniej, ale skuteczniej.

 

NARZEDZIA

Nauczymy Cię sprawdzonej metodologii BOPPPS, która sprawi, że Twoje zajęcia będą angażujące i skuteczne, a uczniowie czy studenci nie będą mogli się ich doczekać. Sam będziesz pracował mniej, ale skuteczniej.

POZNAJ OPINIE ABSOLWENTÓW SZKOLEŃ FBL:

Brałam udział w szkoleniu, którego program zaplanowano na 6 spotkań. Każde z nich okazało się cudowną podróżą przez świat nowoczesnej edukacji, podczas której mogłam zarówno poznać jej pozytywną perspektywę, jak i zmierzyć się z trudnościami. Na każdym zjeździe otrzymywałam solidną dawkę wiedzy, a następnie miałam okazję wykorzystywać ją podczas praktycznych ćwiczeń samodzielnie lub w grupie. Pierwszy raz spotkałam się z tak ogromnym zaangażowaniem prowadzących, którzy imponują nie tylko erudydycją, lecz także życzliwością. Po zajęciach każdy ma szansę we własnym tempie zapoznać się z omawianymi materiałami na udostępnionej platformie. Z Marcinem i Damianem żaden padlet czy Miro nie są straszne, więc polecam gorąco! 

Alicja Mazur - nauczyciel w Zespole Szkół Nr 6 we Wrocławiu

Profesjonalne szkolenie, prowadzone z entuzjazmem I dużym zaangażowaniem leader'òw. Pozwalające uczestnikom na ćwiczenia, doświadczanie, szerokie rozmowy i wspólne wypracowywanie dróg rozwoju w edukacji. Szeroka gama narzędzi pozwalających uczynić lekcje atrakcyjnymi dla uczniów i nauczycieli.

IZABELA GRIMES-ZACHORSKA nauczyciel w Zespole Szkół Nr 6 we Wrocławiu

PARTNER MERYTORYCZNY BCIT VANCOVER

Program szkolenia

Zjazd pierwszy – 16h

Edukacja w nowym świecie. BOPPPS – technikę planowania efektywnych lekcji; co to jest Flip Blended i rodzaje zastosowań; jak tworzyć lekcję Flip Blended; jak zaplanować ewaluację i weryfikację wiedzy w trybie online; uczenie ze wzmacnianiem

Zjazd drugi – 16h

Jak tworzyć materiały online; narzędzia do nagrywania filmów i facylitacji dyskusji online; jak skrócić nakład pracy, a zwiększyć efektywność; praca w zespołach a praca w grupach – różnice

Zjazd trzeci -16h

Mini lekcje w praktyce oraz ćwiczenia na podstawie różnych use case’ów

Moduł e-learning – 4h

Przykłady wdrożeń metodologii, dobre praktyki.

 

METODOLOGIA PRACY

 • Praca online, e-learning
 • Czas trwania 52h  
 • Grupa szkoleniowa  do 16 osób

POZNAJ ZESPÓŁ EKSPERTÓW PROWADZĄCYCH ZAJĘCIA FBL

Trenerzy o programie FBL

W programie FBL dla mnie bardzo cenne jest to, że uczestnicy zarówno doświadczają tej metody, sami próbują w niej pracować w naszym szkoleniowym laboratorium oraz poznają teoretyczne założenia jej skuteczności. Marcin

W tym programie bardzo cenne jest dla mnie osobista podróż od planu do realizacji i osobista przemiana. c

Uzupełnić

Uzupełnić

O INSTYTUCIE

Jesteśmy pasjonatami uczenia przez doświadczenie. Jeśli tak jak my wierzysz, że wiedzę można przekazać w angażujący i pasjonujący sposób, jesteś w dobrym miejscu. Wiemy jak inspirować oraz nieszablonowo rozwijać umiejętności i kompetencje. Rozwijaj się razem z nami!

W Instytucie Innowacyjnej Edukacji rozumiemy, jak ważne jest nauczanie skoncentrowane na efektach, dlatego proponujemy szkolenia szyte na miarę, dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz specyfiki danej organizacji. Dołącz do nas! Zostań innowacyjnym edukatorem. Wdrażamy innowacyjne programy szkoleniowe, sprawdzone i rekomendowane przez naszych partnerów.

Współpracujemy z uczelniami, szkołami, organizacjami publicznymi oraz biznesem w kraju i za granicą. Liczne rekomendacje naszych klientów są gwarancją dobrze zainwestowanych środków finansowych oraz czasu. Zapraszamy do współpracy!

ZAUFALI NAM

CO ZYSKUJESZ DZIĘKI UDZIALE W SZKOLENIU FBL:

 • Dostęp do innowacyjnej metodologii FLIP BLENDED LEARNING
 • 48 godzin praktycznych zajęć (3 weekendowe zjazdy)
 • 4 godzin kursu na platformie e-learningowej
 • Materiały szkoleniowe
 • Certyfikat ukończenia FBL (po zdanym egzaminie)
 • Bezpośredni nadzór i wsparcie Trenera, który przeprowadzi Cię przez cały proces
 • Zajęcia praktyczne z „żywym” człowiekiem, jego myślami i emocjami – praca 1:1 oraz z grupą
 • Kilkanaście praktycznych narzędzi do wykorzystania w praktyce zaraz po zakończenia każdego zjazdu
 • Możliwość doświadczenia angażującej i praktycznej edukacji online bez konieczności dojazdu do innego miasta i ponoszenia dodatkowych kosztów
 • Status absolwenta i możliwość udziału w wydarzeniach IIE na preferencyjnych warunkach

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE OTWARTE

TERMINY, CENA, WARUNKI UDZIAŁU

Zapytaj o szkolenie dedykowane, zamknięte  dla szkoły lub uczelni, które możemy zorganizować w dowolnym terminie i czasie, dostosowanym do potrzeby grupy. 

MASZ PYTANIA - ZACHĘCAMY DO KONTAKTU TELEFON I MAIL