ŚRODOWISKO R

O szkoleniu

Celem szkolenia jest nabycie umiejętności programowania w języku R oraz zapoznanie się z analizą danych. Program szkolenia ułożony jest tak, by dostarczał wiedzy niezbędnej do późniejszego zrozumienia platformy, umiejętności pisania i debuggowania kodu. Dodatkowo zostaną przedstawione możliwości wizualizacji danych w R, przygotowywanie dynamicznych dokumentów a nawet prezentacji multimedialnych.

Dla kogo?

Szkolenie adresowane jest do programistów, pragnących poznać język R oraz zasady analizy danych.

Podczas szkolenia praktycznie uczymy:

Nauczymy Cię zastosowania i użytkowanie R – a wprowadzenie zaczniemy od instalacji RStudio

Tematy jak: formatowanie tekstu, przedstawienie użytecznych funkcji do pracy z danymi tekstowymi oraz wyrażenia regularne i parsowanie tekstu

Poznasz potęgę R poprzez instalację dodatkowych modułów, które pozwolą na pełną wizualizację danych i ich trendów

Informacje organizacyjne

  • Każde szkolenie przygotowujemy w oparciu o realne potrzeby, dlatego zapraszamy do konsultacji, które pozwolą nam przygotować rozwiązanie szyte na miarę
  • Szkolenie realizujemy w siedzibie klienta, w ustalonych dniach i godzinach
  • W ramach szkolenia zapewniamy dojazd trenera, przeprowadzanie szkolenia, komplet materiałów  szkoleniowych oraz imienny certyfikat.

Dlaczego my?

mgr inż. Michał Kurzeja

Trener w obszarze IT Absolwent Politechniki Wrocławskiej, pomaga firmom skalować istniejące oprogramowanie, migrować do chmury, wprowadzać odpowiednie procesy programistyczne.
Członek wrocławskiego ITCorner, wielokrotnie prowadził warsztaty i prezentacje na temat rozwiązań chmurowych. Współzałożyciel Wroclaw Symfony Group skupiającej się na programowaniu w PHP.

dr inż. Michał Aibin

Opiekun merytoryczny kompetencji cyfrowych i informatyki. Współwłaściciel firmy CodeRunner. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, obecnie Profesor w British Columbia Institute of Technology w Vancouver w Kanadzie. Prywatnie pasjonat jeździectwa.

Mentor wspierający zespół trenerów w obszarach ogólnej edukacji IT, programowania w językach Java, C++, R, baz danych oraz Javascript, a także zarządzania projektami w biznesie.